Новина: Шест златни медала за България от световното по карате - до шотокан
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Saturday 17 October 2015 - 17:57:52

карате, България  спечели общо 20 медала-6 златни, 4 сребърни и 10 бронзови на 23-то световно първенство по шотокан карате-до в Суботица/Сърбия/ В шампионата на планетата взеха участие над 1300 състезатели от 35 държави.България беше представена от 42 състезатели /мъже, жени и юноши/.

Шампиони при мъжете и жените станаха Пламен Кирилов/кумите до 70 кг./,Силвестър Гьолски/кумите +85 кг./, Адриана Ганева/кумите до 60 кг./,Борислава Ганева с две отличия/ кумите +60 кг. и оупъп жени/ и отборно жени кумите.
Сребърни медалисти са  Тодор Събев /кумите до 70 кг./,Лора Русчева/кумите +60 кг. и оупън жени/ и жени отборно кумите./
Трети завършиха Анджей Згжиба /ката/,Кристина  Свиленова/мастерс жени/ Любомир Нецов/кумите оупън/Тихомир Тодоров/кумите + 85 кг./,Борислав Ненов /кумите до 75 кг./,Павлин Дишев /кумите до 70 кг./, отборно ката микс  мъже и жени, отборно кото мъже, отборно ката жени и отборно кумите микс мъже и жени.
При подрастващите /деца и младша възраст/ В 8-та световната купа на SKDUN  участваха над 700 каратеки, като България спечели общо 17 медала - 1 златен, 6 сребърни и 10 бронзови.Нека не забравяме,че един от сребърните медали е на нашия съгражданин 12 годишния Кръстьо Барабаров/ кумите до 45 кг./В 8-та световна купа отборно по медали се класират на първо място Румъния следвани от Сърбия и България.
Световното първенство и световната купа се организират от шотокан карате-до на Обединените нации/SKDUN/
-Shotokan Karate-Do of United Nations, чийто представител у нас е Българската Федерация шотокан карате -до/БФШК/ с
президент  Александър Славков.
За пореден път националния отбор на БФШК затвърди името си като един от  най-добрите в света и то на първенство от такава величина.Резултатът е вследствие на упоритата работа на треньори и състезатели.Според президента на Федерацията сенсей Славков този успех ни отваря доста врати, най-голямата от които е че все повече се увеличават шансовете ни за домакинство на следващото световно първенство през 2016 година, нещо за което се говори от доста време.
Асен Василев, Сенсей Асен Василев, председател и треньор на СК"Тонус-спорт" Пазарджик се е спрял още от сега на разширен състав от 14 подрастващи каратеки, с които да започне усилена подготовка за следващото световно изпитание през 2016 година на българска земя.Това са много добри каратеки, всеки от тях спечелил през последните 3 години от 5 до 7 медала от различни престижни състезания.Един от критериите ще бъде класирането им  в национални първенства и купи през 2016 година, както и оценка на морално волевите им качества и тяхната издръжливост при провеждане на усилена, тежка тренировъчна дейност.Месец преди Световното в България, което ще бъде вероятно пак  през октомври, ще бъдат определени най-достойните, които да станат част от националния отбор.