Новина: Отборна шампионска титла за СК “Кодокан“ и Спортното училище от международния турнир на „Локомотив” (София)
(Категория: Спорт)
Публикувано от pamedia
Monday 25 November 2019 - 16:25:29

София

Международният турнир по джудо на СК “Локомотив“ София се проведе през почивните дни. В него се включиха над 900 състезатели от България, Македония, Сърбия, Гърция и Турция. В оспорваните срещи на най-високо ниво се включиха и състезатели от СК“Кодокан“ Пазарджик и Спортното училище. И за пореден път спечелиха медали и престижни награди.
    На първо място трябва да се спомене купата на отборния шампионат, която спечелиха с отличното си представяне момчетата във възрастова група 2007 – 2009 година. На стълбицата с гордост се изкачи техният треньор Величко Серев.
    В индивидуалните класирания постиженията също заслужават специално внимание.
Младите джудисти на „Кодокан“ и Спортното училище спечелиха общо шест златни, един сребърен и два бронзови медала.
    Ето и отличниците в състезанието:
Първо място и златен медал: Моника Шопова – кат. 36кг., Надя Джимова – кат. 44 кг, Георги Дамянов – кат. 38 кг, Андрей Ганчев – кат. 46 кг., Стилян Гушков – кат. 50 кг, Любомир Станоев – кат. 73 кг.
Второ място и сребърен медал спечели Денислав Медаров в кат. 38кг.
Трето място и бронзов медал – Никола Марков – кат. 60кг. и Васил Величков – кат. 38кг.
    Поздравления за СК „Кодокан“ и младите джудисти на Спортното училище, които за пореден път показаха отлична подготовка и амбиция за победа.