№ | КЛУБ | СПОРТИСТ | ПОСТИЖЕНИЯ |
1.
2. | СК “Бадминтон – скуош клуб”
| Алекс Попов – младежи до 19г.
Гергана Павлова – девойки до 15г. | Държавно п-во :
- Първо място /единично/
- Първо място /двойки/
Балканско п- во: Турция
- второ / отборно /
- пето място /отборно/
Световна купа: Пазарджик Световно п - во: Индонезия - тридесет и пето място /двойки/
Държавно п-во : - Първо място / двойки/ - Първо място / смесени двойки/ - Второ място / единично/ Балканско п- во: Сърбия - трето място / двойки/ Международни т – ри: - първо място / двойки/ Сърбия - второ място /единично/ Гърция - трето място / двойки/ Гърция |
3.
4.
| “Модел-яхт клуб”
| Димитър Марков – мъже
Димитър Димитров – мъже | Държавно п-во :
- 11 златни медала
- 6 сребърни медала
- 4 бронзови медала
Световно п – во: Унгария
- първо място – радиоуправляеми скоростни модели /отборно/
Държавно п-во :
- 6 златни медала
- 7 сребърни медала
- 3 бронзови медала
Световно п – во: Унгария - първо място – радиоуправляеми скоростни модели /отборно/ |
5.
6. | СКС “Кодокан” – самбо и джудо
| Горан Козарев - мъже
Гергана Тончева | Държавно п-во :
- 2 златни медала
- 1 сребърен медал
Балканиада : Турция до 18г. Балканиада : България до 21г. - трето място Детски олимпийски фестивал: Унгария - девето място Държавно п-во :
- първо място - жени
- трето място – до 21г.
|
7.
8.
9. | Боксов клуб “ Марица” Пазарджик | Радослав Кабаджов –18г.
Теодор Коев – 18 г.
Петър Асенов – 18г.
| Държавно п - во: Купа България Международни т – р “Емил Жечев” Международни т – р “Златна ръкавица”
Държавно п - во: Купа България
Държавно п - во: Купа България
|
10.
11. | СК “ Тонус спорт” – карате – до
| Кръстьо Барабаров –15 г
Радост Гогова – до 14г. | Държавно п-во :
- второ място – ката
- трето място – кумите
Национална купа – Габрово - първо място – Асай рю ката - първо място - Асай рю ката - трето място - комите Световна купа - Унгария - първо място – кумите - девето място - ката Държавно п-во :
- трето място – ката
- трето място – кумите
Национална купа - Габрово
- второ място – ката
- второ място – кумите
Световна купа - Бургас
- първо място – кумите
- четвърто място – ката
Европейска купа: Сърия
|
12. | СК “ Пентатлон” – фехтовка | Малина Деянова - жени
| Държавно п-во :
- първо място жени /шпага/
- трето място /девойки/
- второ място / жени отборно/
- второ място / девойки отборно/
Купа България - първо място /жени /Европейско п – во . - 39 място /девойки/Световно п- во :- 64 място |
13.
14.
| СКК” Печенеги” - колоездене | Атанас Лазаров – до 14г.
Георги Гинин - до 18г.
| Държавно п-во : - първо място /писта 200м. летящ старт/- първо място – писта 1000м. от място- първо място /италианско преследване писта/ - първо място /писта 2000м. отборно /- пъэрво място /омниом /- второ място /писта. 500м.от място/- първо място – отборно-първо място шосе колокритериум 30 км.- трето място шосе многоетапно- трето място – шосе отборно
Държавно п-во :- първо място – 40 обиколки издръжливост- второ място /1000м. от място/- трето място – 3000м. - трето място /италианско преследване писта/- трето място /отборно преследване/- трето място – отборноИзкачване на Озана:
- първо място
- второ място - многоетапно
Балканско п- во: - пето място /20км. индив. по часовник/ |
15. | СК “Торнадо” – карате киокушинкай | Савина Дудова | Държавно п-во :
- второ място /кадети/
- трето място /деца/
Национална купа :Пловдив Турнир “Черно море” - трето място |
16.
17.
18. | СК “Шампион” - триатлон | Йордан Гюров – 18г.
Любомир Германов – 13г.
Камелия Стоименова - до 14г. | Държавно п-во: Държавно п-во: Варна
- първо място до 19г.
- второ място до 21г. /първи и втори кръг/
- трето място мъже/ първи кръг/
- второ място мъже /втори кръг/
Мемориал Христо Чочев Европейско п- во : младежи до 21г. Световно п- во : до 19г. Европейско п- во : до 19г.
Държавно п-во: - пъвро място /дуатлон/ - първо място /триатлон спринт/ - първо място /триатлон стандарт/ - второ място /акватлон/ - първо място / триатлон/ юноши - второ място /първи кръг/ - второ място / втори кръг/ Държавно п-во: дев. мл.в. 50м. басейн - пъвро място /плуване/ - първо място /плуване/ - първо място /плуване/ |
19. | Тенис клуб “Пазарджик” | Ира Тодориева – 13г. | Държавно п-во: София- 5 – 8 място на закрито- 5 - 8 място на откритоМеждун. т-р: до 14г.- второ място / двойки/- 5 – 8 / сингъл/Държавен т – р : Пловдив- трето място / сингъл/- второ място / двойки/Държавен т – р : Пазарджик
- 5 – 8 / сингъл/
- второ място /двойки/
Държавен т – р : Варна
- първо място /двойки/
- 5 – 8 /сингъл/
Държавен т – р : Хасково
- трето място /двойки/
- 5 – 8 /сингъл/
Държавен т – р : София- второ място /двойки/Държавен т – р : София- първо място / двойки/- трето място /сингъл/Мастърс турнир- пето мястоВ Ранглистата заема 5 – та позиция |
20.
| СК “Диляна “ худ. г-ка | Вяра Спасова – жени Б категория | Държавно п-во:
- 4 място многобой
- 3 място финал лента
Междун. т-р “Диляна”- първо място многобой- първо място обръч- второ място лентаМеждун. т-р “Панагюрско съкровище”
- първо място топка
- първо място лента
- първо място многобой
Междун. т-р “Златна купа Локомотив”- първо място обръч- първо място лента- първо място многобойМеждун. т-р Стара Загора
- второ място лента
- трето място обръч
Междун. т-р Бургас
- второ място обръч
- второ място лента
|
21.
22. | СК ”Г. Бенковски”- бадминтон | Михаела Златанова – деца до15г.
Пламена Петрова – 16 г. | Държавно п-во: до 15г.
- първо място / единично /
- трето място /двойки/
- трето място /смесени/
Държавно п-во: Балкански игри до 15г.- Сърбия
- трето място /двойки/
- трето място /единично/
Международен т – р : Пазарджик
- трето място /единично/
- първо място /двойки/
Държавно п-во: до 15г.
- трето място / единично /
- трето място /двойки/
- трето място /смесени/
- четвърто място / отборно/
|
23. | СК “Тракиец” - бокс | Христо Йорданов - мъже | Държавно п-во: кикбокс Равна среща с шампиона на БългарияПърви в ранглистата на България по ММА тежка категория |
24.
25. | СК “Хебър” – мод. петобой | Кристина Данаилова - девойки и жени
Изабела Здравкова – девойки и жени | Държавно п-во: жени Държавно п-во: до 21г. Държавно п-во: до 18г. Световно п-во: до 18г. Чехия Европейско първенство до 18г.- 21 място полуфиналДържавно п-во: жени Държавно п-во: до 21г. Държавно п-во: до 16г. Европейско п - во до 16г. - 46 място |